حال و روز بد تولید میگو

0

دبیرکل اتحادیه آبزیان با بیان اینکه امسال حدود ٢۵ هزارتن میگوی پرورشی در کشور تولید می شود، از نگرانی درباره تاثیر وضعیت بد اقلیمی بر تولید آبزیان خبر داداین آبزی گفت.
علی اکبر خدایی با بیان اینکه براساس آنچه ذخیره سازی شده بود پیش بینی می شد امسال بین ٢٧ تا ٣٠ هزارتن میگوی پرورشی در کشور تولید شود، گفت: به دلیل اینکه شرایط اقلیمی مناسب نبود و ما با دمای آب، دمای هوا و شدت تابش آفتاب نامطلوبی مواجه بودیم این پیش بینی محقق نشد ضمن اینکه پرورش دهندگان بخاطر اینکه نگران بیماری بودند ترجیح دادند محصول خود را زود برداشت کنند.
وی اضافه کرد: بنابراین برآورد می کنیم میزان تولید امسال حدود ٢۵ هزارتن باشد و سال قبل این عدد نزدیک به ٢٢ هزارتن بود.
دبیرکل اتحادیه آبزیان ایران با بیان اینکه برداشت در بوشهر، هرمزگان، چابهار، و خوزستان شروع شده است، گفت: در برخی مناطق برداشت حدودا از اواخر تیرماه و در برخی از مرداد آغاز شده است.
خدایی افزود: برداشت میگو تا پایان آبان ماه تمام می شود اما در هرمزگان تا آخر آذر ادامه دارد.
وی با بیان اینکه شیلات معمولا آمار میگوی صید را حدود ٨ هزار تن اعلام می کند، ادامه داد: میگوی صید معمولا به صورت تازه خوری در استانهای جنوبی مصرف می شود.
خدایی درباره صادرات نیز افزود: پیش بینی می شد امسال بین ٢٠ تا ٢٢ هزارتن صادرات داشته باشیم که با توجه به شرایط ایجاد شده حداکثر ٢٠ هزارتن آن نهایی خواهد شد.
به گفته وی سال گذشته ١۵ هزارتن صادرات میگو از کشور انجام شده که امسال ۵ هزارتن رشد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.